whatsapp
whatsapp
YETKİN MERMERİT

AKRİKOR TEZGAH

YETKİN MERMERİT

Akrikor Tezgah Nedir?

Farklı taşların bir araya getirilerek kimyasal bileşenler ile birleştirilerek üretilen tezgahlar kompozit tezgahlar arasına girmektedir. Mermerit ve akrikor da bu kompozit tezgahlardan birkaçı olarak görülmektedir. Mermeriti açıklamak gerekirse polyester ve mermerin plaka olarak kullanılmayan kısımlarının oluşturduğu mermer tozu karışımı ile meydana geliyor. Bu sayede bir hayli sağlam sert ve modern bir tezgah görünümü ortaya çıkmaktadır. Akrikor ise sert yapılı homojen homojen bir yüzey malzemesinin mutfak tezgahlarının yüzey kısmına iki, iki buçuk milimetre kalınlığında kaplanması ile elde edilen üründür. Mermerite göre ısıya ve kimyasal temizlik malzemelerine karşı daha dayanıklıdır. Hasar gördüğünde genellikle tamiri mümkün olduğundan tercih edilebilirlik konusunda ilk sıralarda yer almaktadır.
Akrikor ile mermerit arasındaki farklar nelerdir sorusuna cevap vermeden önce bu malzemeleri iyi anlayabilmemiz için neler olduğunu incelemek gerekir. Öncelikle unu belirtelim. Bu malzemelerin hepsi kompozit tezgahlar adı altında bulunurlar ve hepsi ilerleyen teknoloji ile üretilen yeni tarz ve bileşenlerinde ufak değişiklikler olan malzemelerdir.
Mermerit malzemeden yapılan tezgahlar polyester ile mermerin kullanılmayan kısımlarının toz haline getirilmesinden sonra karıştırılması suretiyle ortaya çıkan bir malzeme türünde yapılan tezgahlardır. Bu da yapısını oldukça sertleştirdiği gibi, mermer görünümü de kazandırdığı için oldukça tercih edilen bir türdür.
Akrikor ise sert ve homojen bir yüzey malzemesi üzerine genellikle 2 mm uygulanarak yapılan bir tür kaplama modelidir. Akrikor ile kaplanan yüzey ısıya, çatlamaya ve kırılmaya karşı inanılmaz dayanıklı hale gelir. Öyle mermerit malzemeden üretilen tezgahın çok sağlam diye tanımladığımızı düşünürsek ondan bile daha sağlam olduğunu söyleyebiliriz. Olası bir hasar durumunda ise tamir görebilmesi nedeniyle oldukça tercih edilen bir mutfak tezgahı türüdür. Ayrıca kullanıcı isteği doğrultusunda kesintisiz güç kaynağı (UPS) ile de desteklenerek yaklaşık 3 güne kadar elektrik kesintisinden etkilenmeden ürününüzü rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.